29. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        20 października 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Każdy z nas od momentu chrztu świętego jest misjonarzem. To, że jesteśmy misjonarzami, zobowiązuje nas do prowadzenia autentycznego życia chrześcijańskiego oraz do przekazywania wiary innym. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

1. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa. Dzieci młodzież zapraszamy we środy.

1. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

1. Wczoraj sprzątały kościół panie: Angelika Wojtowicz, Donata Kijanka, Regina Brzyska, Agnieszka Czapla. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Milena Tyrała, Hanna Będkowska, Maria Porada, Jolanta Kaim.

1. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii możemy już składać wypominki: jednorazowe, oktawalne i roczne.
  2. Ogłoszenie Caritas
    Już dzisiaj pragnę przypomnieć i gorąco prosić Księży o zaangażowanie i przekazanie wiernym informacji o zbiórce do puszki na Caritas Diecezji Sosnowieckiej w niedzielę 27 października. Zdaję sobie sprawę z ilości zbiórek w ostatnim czasie, proszę jednak Księży o życzliwe zrozumienie. Dla naszej Caritas zbiórka ta miała zawsze ogromne znaczenie, była bowiem ogromnym wsparciem w końcówce budżetu rocznego. Proszę więc o roztropną pomoc w zachęcie do włączenia się wiernych w zaplanowaną zbiórkę.
    Pragnę również Księży oraz Waszych wiernych poinformować, iż z wpłat parafialnych dokonanych na powodzian zebraliśmy kwotę 878 264 zł. Kwota ta została przelana w całości na rzecz powodzian. Z całego serca dziękuję za dokonane wpłaty. Dlatego też w imieniu swoim, pracowników i wolontariuszy dziękuję wszystkim Kapłanom za zaangażowanie w działa Caritas Diecezji Sosnowieckiej, które kształtują wyobraźnię miłosierdzia i pomagają nam prowadzić i rozwijać kolejne działa dla potrzebujących.
    Ks. Przemysław Szot

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 20 października – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością].

We wtorek, 22 października – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”.

PARAFIA PW. NARODZENIA NMP

Brudzowice