Ogłoszenia duszpasterskie

W przyszłą niedzielę, 21 lipca, po Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia patrona kierowców – św. Krzysztofa. Ofiary z poświęcenia są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie naszej diecezji. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zbiórka sprzętu w naszej parafii odbędzie się do 26 lipca br. do południa. Zużyty sprzęt prosimy ustawiać przy budynkach gospodarczych.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     14 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

1. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

1. Wczoraj sprzątały kościół panie: Beata Koronowicz, Joanna Czyżewska, Edyta Nowak, Agnieszka Nowak Bóg zapłać i za ofiarę. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Ewelina Cieślik, Katarzyna Machura, Anna Duda, Katarzyna Cesarz.

1. Mamy 16 nowych składanych krzeseł na chórze. Chór wypiękniał.

1. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.

PARAFIA PW. NARODZENIA NMP

Brudzowice