SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                    5 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.55. Zachęcamy również do udziału w modlitwie przy kapliczkach.

1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Poświęcenie pól: poniedziałek – Dziewki. O godz. 19.00 na Podbagniu, następnie o 19.15 Niwy - kaplica, o 19.30 u św. Antoniego na Kazimierzówce i 19.45 w kaplicy pomiędzy Brudzowicami a Dziewkami.

We wtorek - Brudzowice: o godz. 19.00 przy kaplicy MB Częstochowskiej na Górce, dalej 19.15 kapliczka na Komornym, 19.30 przy ul. Szkolnej, 19.45 na Krzanowie.

Msza św. za parafian i o urodzaje w niedzielę za tydzień o 11.00.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

1. Wczoraj sprzątały kościół panie: Jadwiga Gruszka, Danuta Wyszyńska, Małgorzata Myrta, Aneta Czoik, Krystyna Duda. Bóg zapłać i za ofiarkę. Dziękujemy również koszącym panom Arkowi Michalskiemu, Dariuszowi Czoikowi, Krzysztofowi i Bartoszowi Myrtom. Na sobotę na godz. 8.00 zaproszone są panie: Monika Kieras, Katarzyna Machura, Regina Żak, Anna Góra.

1. Rocznica 1. Kom. św. tydzień po 1. Kom. Spotkanie za tydzień na Mszy św. o 11.00

1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

1. W czwartek 30 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana uroczystością Bożego Ciała. Raz na osiem lat (przez pandemię minie 9 lat) w tę uroczystość wędrujemy z Panem Jezusem wystawionym w Najśw. Sakr. po wybranych częściach naszej parafii. W tym roku kolej na Kazimierzówkę. O 10.00 odprawimy Mszę św. za Parafian w kapliczce św. Antoniego i udamy się w kierunku Siewierza do kolejnych trzech ołtarzy. Zakończymy przy krzyżu. Proszę o zabranie baldachimu, feretronów, sztandarów. Zapraszam całą asystę, Orkiestrę, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów. Udekorujmy okna, przynajmniej na trasie procesji. Msza Święta w naszym kościele także o godz. 8.00. Litanię do NSPJ odmówimy w czasie procesji. W oktawie Msza św. o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła.

Proszę o  przygotowanie ołtarzy

1. – rodz. p. Myrtów, Majcherczyków
  2. p. Pawłowskich, Bańków, Machurów, Zamożnych
  3. p. Bańków, Gorzkowskich, Walochów, Gałązków, Patyków
  4. p. Czaplów, Popczyków, Korflów, Jasików, Szmalów

Jeśli kogoś pominąłem, to niech się nie zniechęca, tylko dołączy do budowniczych.